Zaskakujące odkrycie...

roletka_dzien_i_nocKiedyś złapałam się na tym, że podczas spacerów, zwłaszcza pomiędzy blokami często zerkam na okna mieszkańców. Zwracam uwagę na ich wystrój oraz na sposób zasłonięcia. Już kilka miesięcy temu zauważyłam, że coraz więcej osób ma założone roletki Dzień i Noc. Zastanawiałam się wówczas nad tym, czy rzeczywiście ten wynalazek ułatwia życie na co dzień. Wiosną tego roku, kiedy to wraz z mężem odświeżaliśmy pokój dziecięcy w naszym mieszkaniu, postanowiliśmy zamontować te właśnie roletki. Muszę przyznać, że nie tylko prezentują się one wspaniale na oknach uzupełniając wystrój pokoju, ale również są niezwykle funkcjonalne.

Sądzę, że nie tylko w naszym przypadku nie ma już potrzeby zakładania firan w pokoju dzieci, gdyż roletki Dzień i Noc świetnie wkomponowały się w całość, tworząc doskonałą ozdobę okien.

Warto podkreślić, że idealnie nadają się one do wszystkich typów okien plastikowych, drewnianych oraz aluminiowych. Stanowią bardzo innowacyjny i praktyczny system dekoracji zarówno dla wnętrz o wystroju klasycznym, jak i dla tych bardziej nowoczesnych.

Tkanina takiej roletki zbudowana jest z naprzemiennych pasów materiałów oddzielonych siateczką przepuszczającą światło. W trakcie rozwijania pasy naprzemiennie nachodzą na siebie pozwalając łatwo regulować nasłonecznieniem. Można ją więc całkowicie zwinąć wpuszczając światło do pomieszczenia, ale mamy możliwość również trzymać nadmiar słońca pod kontrolą, nie tracąc widoku, który jest za oknem.

Naprawdę nie dziwi mnie już fakt, że na co trzecim oknie w niemalże każdym bloku spotkać się można z roletkami Dzień i Noc. Wygląda na to, że coraz więcej osób dostrzega zalety posiadania takiej formy zasłonięcia. Polecam wszystkim jeszcze nie zdecydowanym, aby wypróbowali je przy najbliższej okazji do zmiany w swoim mieszkaniu. Sami się przekonacie, że to świetny sposób na poprawę komfortu życia.

 

Autor: Sylwia

Galeria

Zaskakujące odkrycie...
Zaskakujące odkrycie...

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość