Czym należy się kierować przy wyborze tkaniny roletki?

tkaninyRoletki materiałowe są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań dla naszych mieszkań i domów. Bardzo praktyczne, właściwie uniwersalne i niezwykle funkcjonalne doskonale odnajdują się w każdym wnętrzu. Stanowią nie tylko ochronę przed promieniami słonecznymi, ale również dzięki nim możemy zapewnić sobie odpowiedni komfort do pracy czy też odpoczynku.

Często przy zakupie takich roletek zatrzymujemy się nad wyborem tkaniny i tutaj pojawia się pewien dylemat. Zdarza się, że długo nie możemy się na nie zdecydować, chcielibyśmy dostosować je do naszych potrzeb i wkomponować odpowiednio w otoczenie. To rzeczywiście bardzo ważne, dlatego postaram się podkreślić kilka znaczących spraw.

Niewątpliwie istotne w tej kwestii jest podejście indywidualne do każdego pomieszczenia w naszym domu czy mieszkaniu. Warto na to zwrócić uwagę chociażby ze względu na funkcję, jaką pełni konkretne pomieszczenie. Wówczas dobrze jest pomyśleć nad rodzajem tkaniny, gdyż to właśnie będzie miało wpływ na zaciemnienie tego miejsca. Niektóre materiały przepuszczają światło, ale wprowadzają atmosferę prywatności. Są również te gęsto utkane, które z większą skutecznością ograniczają dostęp promieni słonecznych i zapewniają wewnątrz niższą temperaturę. Należy tu wspomnieć przede wszystkim o roletkach z materiału pokrytego gumowaną powłoką, które całkowicie nie przepuszczają światła dziennego.

Ogromne znaczenie przypisuje się również kolorowi tkaniny, nie tylko w kontekście zaciemnienia. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że kolory jasne przepuszczają około 30% więcej światła niż ciemne. Kiedy odpowiednio dopasujemy kolor materiału do wystroju wnętrza, roletka stanowi także ciekawy element dekoracyjny. To od nas zależy czy chcemy bardziej zaakcentować jej obecność czy też wolimy, by pozostała cichym bohaterem naszego domu lub mieszkania.

Często o tym zapominamy, ale podczas użytkowania dopiero pojawić się może taki problem – chodzi o usuwanie zabrudzeń, których po prostu nie da się uniknąć. Zdecydowana większość roletek dostępnych obecnie na rynku jest łatwo zmywalna, co umożliwia nam czyszczenie ich za pomocą wilgotnej szmatki. Powinniśmy jednak przy wyborze tkaniny zwrócić uwagę na jej praktyczne wykorzystanie.

 

Autor: Sylwia

Galeria

Czym należy się kierować przy wyborze tkaniny roletki?
Czym należy się kierować przy wyborze tkaniny roletki?
Czym należy się kierować przy wyborze tkaniny roletki?
Czym należy się kierować przy wyborze tkaniny roletki?

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość