Jak zasłonić się przed ciekawskim sąsiadem?

sąsiad_oknoNiezależnie od pory roku, czasami nawet od pory dnia, po prostu są takie chwile kiedy potrzebujemy pewnej dawki swego rodzaju intymności. Nie chcemy być wtedy widoczni dla swoich nieco wnikliwych sąsiadów czy też przypadkowych przechodniów. Jeszcze kilka lat temu prawie każda gospodyni domu nie wyobrażała sobie okien bez firan i zasłon. Natomiast ta, która postanowiła zrezygnować z takich ozdób niekoniecznie była dobrze postrzegana przez swoje koleżanki czy rodzinę.

Obecnie alternatywą dla firan i zasłon są wszelkiego rodzaju roletki i żaluzje. Szeroka gama tych produktów pozwala na dokonanie wyboru, który będzie najlepiej wkomponowany w wystrój wnętrza i spełni takie funkcje jakich potrzebujemy.

Wybierając roletki materiałowe należy zwrócić uwagę na ich rodzaj, tkaninę, kolor oraz wzór. Trzeba tu uwzględnić miejsce, w którym zostaną one zamontowane. Należało by chociaż wziąć pod uwagę fakt, że do kuchni najlepiej wybrać poliester, który w przypadku zabrudzeń ławo nam będzie wyczyścić wilgotną szmatką z odrobiną proszku czy też płynu do naczyń.

W salonie często bardzo ładnie prezentują się rolety rzymskie, które same w sobie stanowią piękną dekorację, ozdabiając wnętrze pomieszczenia i wprowadzając do niego niesamowitą elegancję oraz przyjemny klimat.

W sypialni natomiast najlepiej sprawdzają się roletki zaciemniające, tj. podgumowane, które całkowicie blokują światło. Pozwala nam to nie tylko na całkowitą prywatność, ale również daje możliwość wyspania się wtedy, gdy nie musimy wstawać zbyt wcześnie.

Nie możemy oczywiście pominąć tutaj roletek Dzień i Noc, które są absolutnie fenomenalne i zdobywają coraz większą popularność. Poza tym można je zamontować w każdym pomieszczeniu i cieszyć się ich funkcjonalnością.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się ostatnio żaluzje, znane chyba większości z nas, istniejące już od wielu lat. Jednakże teraz występują one w różnych odsłonach, poprawiając nam codzienny komfort życia i stając się gustowną dekoracją pomieszczenia. Mam tu przede wszystkim na myśli żaluzje drewniane, które stanowią niejako symbol modnego, nowoczesnego stylu.

Sądzę, że uwagę wielu osób przykuwają również żaluzje panelowe, ponieważ dobrane odpowiednio do wystroju wnętrza nadają mu nieco orientalny charakter. Takie rozwiązanie również należy do niestandardowych i bardzo współczesnych.

Ciekawym pomysłem w aranżacji domu lub mieszkania okazać się mogą także żaluzje plisowane. To one właśnie doskonale sprawdzają się na oknach o nietypowych kształtach takich jak: trójkąty, półokręgi i okręgi czy też trapezy.

To rzeczywiście bardzo wygodne, że mamy dzisiaj tak ogromny wybór wszelkich dekoracji okiennych, co umożliwia nam dobranie najbardziej odpowiednich dla swojego domu lub mieszkania. Pozwolę sobie nieśmiało nawet stwierdzić, iż największym ograniczeniem dla realizacji naszej wizji przy upiększaniu pomieszczeń, w których mieszkamy jest nasza własna wyobraźnia. :-)

Autor: Sylwia

Galeria

Jak zasłonić się przed ciekawskim sąsiadem?
Jak zasłonić się przed ciekawskim sąsiadem?
Jak zasłonić się przed ciekawskim sąsiadem?
Jak zasłonić się przed ciekawskim sąsiadem?
Jak zasłonić się przed ciekawskim sąsiadem?
Jak zasłonić się przed ciekawskim sąsiadem?

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość