Blog

Porównanie moskitier przesuwnych i zwijanych

Urok wiosennych i letnich dni łatwo mogą popsuć nieproszeni goście w postaci owadów i insektów. W ciepłe dni często pozostawiamy drzwi i okna otwarte, co sprzyja odwiedzinom much, komarów, pszczół, ciem, os i insektów zwabionych światłem czy zapachami z kuchni. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia domu przed wtargnięciem owadów są montowane w drzwiach i oknach moskitiery. Przyjrzyjmy się dwóm konkretnym typom moskitier: przesuwnym i zwijanym. Czym się charakteryzują? Gdzie i jak je montować?

Czym czyścić rolety materiałowe?

Efektowna aranżacja okienna wydobywa piękno dekorowanego pomieszczenia. Naszym klientom proponujemy szeroki wybór stylowych ozdób okiennych, w tym niezwykle funkcjonalnych rolet materiałowych. Za ich pomocą ograniczamy ilość światła wpadającą do wnętrza i chronimy swoją prywatność. Rolety te stanowią udane połączenie klasyki designu z najnowszymi trendami. Są estetyczne i minimalistyczne, a ponadto dostępne w bogatej gamie kolorów, dzięki czemu pozwalają na tworzenie ciekawych aranżacji. Pasują zarówno do wnętrz utrzymanych w skandynawskim, jak i w rustykalnym stylu. Dlatego cieszą się nieustanną popularnością. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób utrzymać je w czystości. Odpowiadamy na nie poniżej.

Klasy odporności rolet antywłamaniowych

Rolety antywłamaniowe, jak nazwa wskazuje, mają zabezpieczać dom przed naruszeniem integralności, kradzieżą i innymi nieszczęściami. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, warto zainwestować w ochronę. Jak podjąć decyzję co do zakupu? Skąd wiedzieć, czy rolety, które chcemy kupić, są godne zaufania? Odpowiemy na te pytania w poniższym artykule.

Rolety zaciemniające – sprawdź, co sądzą o nich naukowcy

Przemyślana aranżacja okienna podkreśla wyjątkowy charakter danego wnętrza i pozwala na zachowanie w nim spójności stylistycznej. Przy projektowaniu ozdób okiennych uwzględnia się trendy panujące w światowym designie i w szeroko rozumianej sztuce użytkowej. Pełnienie przez nie funkcji estetycznej stanowi niezaprzeczalny fakt. Jednak dekoracje okienne są przede wszystkim niezwykle praktyczne: za ich pomocą ograniczamy wpadanie światła słonecznego do pomieszczenia i osłaniamy się przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów.

Drewniana żaluzja w łazience. Poczuj klimat SPA

Idea luksusowego SPA jako miejsca odnowy biologicznej została szybko przyjęta. Przestrzeń ta kojarzy nam się z holistycznym podejściem do zdrowia, z dbaniem o własne potrzeby cielesne i duchowe. Udajemy się do SPA, aby odpocząć, zrelaksować się, wyciszyć. Pomaga nam w tym odpowiednio zaaranżowane otoczenie: eleganckie wnętrza, stylowe meble, ciekawe połączenia kolorystyczne, profesjonalnie dobrane oświetlenie. Atmosfera panująca w nowoczesnym SPA pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, poprawia humor, odpręża, dodaje energii. Dlatego warto odtworzyć ją we własnej łazience – zainspirować się wystrojem modnych SPA i stworzyć strefę relaksu w swoim mieszkaniu. Przeniesienie klimatu SPA do własnego domu jest możliwe, dzięki dobraniu efektownych dodatków, w tym drewnianych żaluzji pięknie przepuszczających światło słoneczne.

Trendy w aranżacji okien. Podsumowanie 2019 roku

Stylowo zaaranżowane okna podkreślają niepowtarzalny charakter danego mieszkania. Trendy wnętrzarskie nieustannie się zmieniają, jednak pewne rozwiązania nigdy nie przestają być modne, w tym dążenie do zachowania spójności stylistycznej wnętrza oraz stawianie na najlepszej jakości materiały. Warto przy tym znać nie tylko najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, designie, szeroko rozumianej sztuce, ale również własne preferencje, potrzeby, upodobania. Poniższy wpis stanowi podsumowanie trendów panujących w dekoracji okien w 2019 roku, a jego celem jest zainspirowanie do urządzenia mieszkania w preferowanym stylu.

 

Czy warto je mieć?

Znamy je, ale odkrywamy ich niezwykłość na nowo. Niektórzy są w nich po prostu zakochani, inni twierdzą, że jedyną ich wadą jest wysoka cena. Coś w tym jest, bo żaluzje drewniane wcale nie należą do najtańszych osłon okiennych, ale za to zdecydowanie można je zaliczyć do tych najbardziej efektownych.

Dlaczego plisy?

Jeśli szukacie nietypowych osłon okiennych, które nie tylko będą chroniły wnętrza naszych domów i mieszkań przed nasłonecznieniem, ale również staną się elementem ciekawej dekoracji, powinniście przyjrzeć się uważniej plisom. Można je coraz częściej dostrzec na wielu oknach, ale nadal pozostają przez sporą część klientów niedocenione.

Na spokojny sen…

O tej porze roku już chyba wszyscy śpimy przy otwartych lub uchylonych oknach. Niestety wtedy, gdy my śpimy do naszych domów i mieszkań przedostają się komary i inne owady. Zresztą nie tylko w nocy, ale i w dzień nasz spokój zakłócają nieproszeni goście, wprowadzając czasem lekkie zamieszanie.

Efektowne osłony na miarę każdego okna

Żaluzje plisowane, tzw. plisy stanowią nie tylko oryginalny i efektowny element dekoracji wnętrza, ale przede wszystkim pełnią funkcję praktycznych osłon okiennych. Poza tym z łatwością dopasowują się do każdego okna, bez względu na jego kształt i rozmiar.