Automatyczne czy manualne bramy garażowe?

bramy garażoweGaraż to element większości domów jednorodzinnych, a także wielu obiektów użytkowych. Niezależnie od tego, czy jest budynkiem wolnostojącym, czy wkomponowanym przez architekta w bryłę, musi być wyposażony w bezpieczną i funkcjonalną bramę, która będzie łatwa w obsłudze, zapewni dobrą izolację termiczną oraz okaże się odporna na próby nieuprawnionego otwarcia. Do rozwiązań, które są wybierane najczęściej, należą bramy garażowe segmentowe lub rolowane. Najpopularniejsze typy bram można też bez problemu połączyć z odpowiednią automatyką. Przekonajmy się, czy to dobry pomysł.

Manualne otwieranie bramy garażowej – kiedy warto je wybrać?

Brama garażowa otwierana ręcznie oznacza zwykle niższy komfort użytkowania, ponieważ przy wyprowadzaniu i wprowadzaniu pojazdu konieczne będzie tracenie czasu na dodatkowe wysiadanie z auta. Brama manualna okaże się też niezbyt wygodna w razie ulewnego deszczu i opadów śniegu. Korzystanie z niej oznacza też wysiadanie z nagrzanego samochodu wprost na mróz zimą oraz podobną niedogodność latem, gdy trzeba wyjść z klimatyzowanej kabiny. Manualna brama garażowa ma jednak tę zaletę, iż nie wymaga dodatkowego zasilania oraz jest znacznie tańsza w zakupie. Choć więc może być niewygodna na co dzień, świetnie sprawdzi się w przypadku garaży, które są rzadko używane.

Kiedy wybrać bramę z napędem automatycznym?

Brama automatyczna to rozwiązanie, które ułatwia korzystanie z garażu. Będzie nie tylko pomagała w zaoszczędzeniu czasu na wysiadanie z auta, ale za sprawą pilota zdalnego sterowania pozwoli na otwarcie garażu już podczas wjeżdżania na posesję. Automatyczne otwieranie oznacza także koniec problemów z pamiętaniem o tym, by zamknąć bramę wyjeżdżając z posesji. Brama sterowana automatycznie to też rozwiązanie uniwersalne, sprawdzi się zarówno wówczas, gdy z garażu wyprowadza się albo wprowadza auto, jak i wtedy, gdy wewnątrz przechowuje się akcesoria ogrodnicze np. kosiarkę lub sprzęt rekreacyjny, choćby rowery bądź quada. Napęd automatyczny to również bezpieczniejsze użytkowanie bramy – będzie ona wyposażona w czujniki uniemożliwiające uszkodzenie auta, czy uderzenie osoby, która nieopatrznie stanie w bramie podczas jej zamykania.

Autor: Sylwia

Galeria

Automatyczne czy manualne bramy garażowe?

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość