Czym są rolety nadstawne? Motaż, opcje, cena

roletaJednym z ważnych elementów wykończenia budynku są rozwiązania, które pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników oraz podnoszą ich komfort. Jedną z opcji, które sprawdzają się najlepiej, jeżeli chodzi o ochronę okien, są rolety nadstawne. Przekonajmy się, co mogą zaoferować i dlaczego warto je wybrać.

Co daje montaż rolet nadstawnych?

Opuszczenie rolet chroni wnętrze pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem, dzięki czemu nie nagrzewają się one podczas upalnego lata. Rolety nadstawne wpływają na poprawę bezpieczeństwa, ponieważ opuszczane lamelki osadzone w zamontowanych w ścianie prowadnicach blokują dostęp do okna, uniemożliwiając jego wybicie lub otwarcie. Co ważne, nie pogarszają one wyglądu budynku. Plusem będzie także zmniejszenie hałasu docierającego z zewnątrz. Rolety to także znakomita ochrona prywatności.

Jak funkcjonują rolety nadstawne?

Rolety nadstawne wyróżniają się swoją konstrukcją oraz sposobem montażu. Kaseta, w której znajduje się roleta po zwinięciu, jest umieszczana nad ramą okienną i zakładana przy okazji wstawiania okien. Zainstalowanie rolety tego rodzaju musi więc być przewidziane jeszcze na etapie przygotowania projektu, ponieważ w przeciwnym razie zmniejszałyby one wysokość dostępnego otworu okiennego, a tym samym zmuszały do zastosowania mniejszych okien. Rolety nadstawne można jednak zamontować również przy gruntownej modernizacji lub przebudowie.

Jak korzysta się z rolet nadstawnych?

Rolety nadstawne mogą być instalowane w wersjach z napędem manualnym albo elektrycznym. W tym drugim przypadku dają możliwość obsługi z wykorzystaniem przycisków sterujących, z użyciem pilota, a nawet włączenia w system inteligentnego budynku, dzięki czemu mogą być opuszczane automatycznie np. wraz z uzbrojeniem alarmu. Zaletą rolet nadstawnych jest ich pełna integracja ze strukturą budynku – gdy są uniesione, pozostają niewidoczne, a żadne ich elementy nie ograniczają ilości światła wpadającego do wnętrza. Ważna będzie też możliwość wyposażenia ich w moskitierę, która powstrzyma wszelkiego rodzaju owady przed dostawaniem się do wnętrza.

Autor: Sylwia

Galeria

Czym są rolety nadstawne? Motaż, opcje, cena

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość