Czym wyróżniają się bramy garażowe przemysłowe?

brama segmentowa

Większość budynków wykorzystywanych do działalności przemysłowej powinna być wyposażona w wygodne wjazdy, które pozwolą na swobodne przemieszczanie towarów, a w razie potrzeby także przewożenie maszyn. Ze względu na konieczność utrzymania we wnętrzu odpowiedniej temperatury, a także uchronienie pomieszczeń przed zanieczyszczeniami lub wtargnięciem osób niepowołanych, niezbędne okaże się zamontowanie przemysłowej bramy segmentowej lub rolowanej. Przekonajmy się, czym powinny się one cechować i zobaczmy dlaczego.

Charakterystyka bram przemysłowych i sposoby ich eksploatacji

Przemysłowe bramy segmentowe to konstrukcje podobne do tych, jakie stosuje się w zwykłych garażach. Najczęściej są jednak montowane w taki sposób, że skrzydła unoszą się do góry, przejeżdżając po stelażu, który jest umieszczony pionowo lub pod pewnym kątem. Zbliżone pod względem budowy do wersji „domowych” są także bramy rolowane, które otwierają się dzięki nawijaniu ich na obracany przy wykorzystaniu silnika elektrycznego bęben. Podstawową różnicą, jeżeli chodzi o bramy przemysłowe i garażowe będzie fakt, że te pierwsze są przystosowane do wykonywania znacznie większej ilości cyklów roboczych w ciągu doby, co wynika z ich dużego obciążenia – w przypadku centrów spedycyjnych lub w dużych magazynach bramy mogą być unoszone i opuszczanie w krótkich odstępach czasu. Regułą jest również stosowanie w bramach przemysłowych zaawansowanych systemów sterowania – jedynie gdy chodzi o te, które są wykorzystywane rzadko, montuje się klasyczne przyciski. Przy dużym ruchu brama otwiera się za sprawą sterowania bezprzewodowego lub czujnika zbliżeniowego.

Bramy przemysłowe a szybkość działania

Różnicą między bramami garażowymi a przemysłowymi jest również szybkość działania. W przypadku bram wykorzystywanych w budynkach produkcyjnych i magazynowych jednym z ważniejszych czynników wpływających na wybór konkretnego modelu jest czas, w jakim skrzydło może zostać podniesione i opuszczone. Ma to znaczenie w obiektach, które są intensywnie wykorzystywane, ponieważ zbyt wolne unoszenie skrzydła oznaczałoby przestoje i zmniejszenie tempa załadunku lub rozładunku.

Autor: Sylwia

Galeria

Czym wyróżniają się bramy garażowe przemysłowe?

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość