Markiza - cudowny wynalazek!

markiza tarasowa_FormelanaPodczas zeszłorocznego lata odkryłam coś niesamowitego! Być może dla wielu z Was to żadne odkrycie, ale przyznam szczerze, że do tej pory jej nie zauważałam. Markiza, staje się obecnie coraz bardziej popularna, nie tylko na wielu tarasach, ale również na balkonach. Nie da się ukryć, że świetnie sprawdza się jako ochrona przeciwsłoneczna.

Akurat miałam okazję w okresie wakacyjnym bywać u moich znajomych, którzy posiadają domek z tarasem. W związku z tym, że pogoda często zachęcała do przebywania na świeżym powietrzu, dużo czasu spędzaliśmy przed domkiem. Wielokrotnie kreatywność naszych dzieci zmuszała nas niejako do wzmożonej czujności i częstego kontrolowania ich poczynań. Jednakże dzięki temu, że można było spocząć sobie na tarasie i stąd podglądać zaangażowane w zabawę pociechy, mieliśmy okazję również napić się kawy i porozmawiać.

Wtedy to właśnie doceniłam fakt, że znajomi, u których się gościliśmy cenią sobie takie udogodnienia jak markiza, pod którą można przesiadywać godzinami, rozkoszując się po prostu chwilą. Oprócz tego, że tkaniny markizowe nie przepuszczają promieni słonecznych i UV również bardzo dobrze odnajdują się jako osłona przeciwdeszczowa. Mieliśmy okazję sprawdzić to podczas jednej z naszych wizyt. Poza tym markizę można zawsze zwinąć, kiedy jest niepotrzebna, ale nawet rozwinięta, odpowiednio dobrana, dodaje uroku i stanowi atrakcyjną ozdobę domu.

 

Autor: Sylwia

Galeria

Markiza  - cudowny wynalazek!
Markiza  - cudowny wynalazek!
Markiza  - cudowny wynalazek!
Markiza  - cudowny wynalazek!
Markiza  - cudowny wynalazek!

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość