Jakie kupić osłony okienne do stylu skandynawskiego?

salonOsłony okienne powinny nie tylko zapewniać możliwość regulowania ilości światła słonecznego wpadającego do wnętrza pomieszczenia, ale także współgrać z całą aranżacją pod względem stylistyki i kolorów. W modnych wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim można zastosować niemal każde dostępne rozwiązanie, o ile nie zapomni się o dopasowaniu koloru oraz rodzaju użytego materiału. Do wyboru są m.in. tradycyjne żaluzje drewniane, nowocześniejsze żaluzje pionowe – verticale lub panelowe, a także rolety materiałowe w różnych rodzajach. Przekonajmy się, o czym warto pamiętać.

Czym jest styl skandynawski?

Styl skandynawski to określenie, które nawiązuje do stylistyki popularnej w Danii, Szwecji, Norwegii oraz Finlandii. Choć między poszczególnymi odmianami stylu skandynawskiego występuje sporo różnic, to wspólnymi cechami jest korzystanie z oszczędnych dekoracji oraz prostych, lecz eleganckich form. Wszystkie elementy wystroju wnętrza inspirowane stylem skandynawskim są też mocno nastawione na maksymalną funkcjonalność i stosowanie naturalnych materiałów. Duże znaczenie mają kolory, które są zwykle jasne i pogodne, a jeśli wykorzystuje się barwy ciemniejsze, to zawsze są one zrównoważone detalami rozjaśniającymi całość.

Osłony okienne w stylu skandynawskim – co wybrać?

Osłony okienne pełniące zarazem funkcję dekoracji, które będą pasowały do stylu skandynawskiego można stworzyć, korzystając z różnych dostępnych rozwiązań. Znakomitym przykładem mogą być klasyczne żaluzje drewniane, które będą się znakomicie prezentowały zarówno, gdy poszczególne lamelki zostaną wykonane z naturalnego drewna, jak i wtedy, gdy będą pomalowane na jasny kolor – np. na biało. Równie dobrze sprawdzą się popularne plisy, które świetnie współgrają zarówno z wnętrzami nowoczesnymi, jak i bardziej tradycyjnymi. Dobrym wyborem mogą się też okazać rolety okienne – zarówno, gdy będą to bardzo oszczędne mini-roletki, jak i rolety w kasecie z mocowanymi do ram okiennych prowadnicami. Ciekawym pomysłem mogą być też rolety dzień-noc, pozwalające na elastyczne dopasowywanie dekoracji okiennej do potrzeb.

Autor: Sylwia

Galeria

Jakie kupić osłony okienne do stylu skandynawskiego?

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość