Jakie moskitiery wybrać do domu?

moskitieryWraz z nadejściem ciepłych i słonecznych dni często otwieramy okna i drzwi, aby wpuścić do naszych wnętrz nieco świeżego powietrza. W upalne wieczory jest to niemalże konieczne, gdyż wysoka temperatura utrudnia zaśnięcie i niekorzystnie wpływa na jakość snu. Wietrząc nasze wnętrza wpuszczamy jednak nie tylko orzeźwiające powietrze, ale również komary, muszki, ćmy oraz inne owady i insekty. Można temu zaradzić w bardzo prosty sposób – montując w oknach i drzwiach moskitiery. Jakie rodzaje moskitier mamy do wyboru i które z nich najlepiej sprawdzą się w naszych wnętrzach?

Od czego zależy wybór odpowiedniej moskitiery?

Moskitiera to siatka chroniąca nas przed owadami. W większości przypadków montuje się ją w oknach i drzwiach. Wykonana jest z wysokiej jakości włókna szklanego, które odporne jest na działanie czynników atmosferycznych oraz promieniowanie UV. Istnieje wiele rodzajów moskitier m.in. ramkowe, przesuwne, zwijane czy plisowane. Wybór odpowiedniego typu zależy przede wszystkim od miejsca, w którym planujemy je założyć oraz możliwości montażowych w naszym domu. Watro również zadać sobie pytanie, czy wolimy moskitiery zainstalowane na stałe, czy takie, które poza sezonem można zdjąć, wyczyścić i przechowywać w odpowiednim miejscu aż do przyszłego sezonu. 

Rodzaje moskitier

Wśród moskitier wybieranych do domów największą popularnością cieszą się:
• Moskitiery ramkowe – montuje się je za pomocą uchwytów obrotowych do futryny okna. Rama wykonana jest z ekstrudowanego profilu, a wielkość moskitiery dopasowywana jest do wielkości okna w taki sposób, aby zapewnić jak największą szczelność. Moskitiery ramkowe są łatwe w montażu i demontażu, a poza sezonem mogą być całkowicie zdejmowane z okien. Po odpowiedniej konserwacji i przechowywaniu można ponownie je założyć z nadejściem kolejnego sezonu. Sprawdzą się idealnie w oknach kuchennych.
Moskitiery zwijane – podobnie jak rolety działają one na zasadzie mechanizmu sprężynowego, gdyż mogą być dowolnie zwijane i rozwijane. Mechanizm składa się z prowadnicy, zaczepu do blokady oraz kasety z siatką. Idealne do montażu na okno, na ścianę lub we wnękę, przez co świetnie nadają się do wszystkich rodzajów okien.
• Moskitiery drzwiowe – moskitiery ramkowe, które przeznaczone są do drzwi balkonowych. Montuje się je do ramy okiennej lub ościeżnicy przy pomocy zawiasów z samozamykaczem. Wyposażone są w uchwyt umożliwiający otwieranie moskitiery oraz magnesy utrzymujące ją w zamkniętej pozycji. Dodatkowo na całym obwodzie umieszczona jest uszczelka szczotkowa, co zapewnia dodatkową szczelność i ochronę przed owadami.
• Moskitiery przesuwne – najczęściej montuje się je na wyjściu tarasowym, lecz duża dostępność szyn jezdnych powoduje, że mogą być stosowane na różnych typach okien i drzwi. Konstrukcja składa się ze skrzydła przesuwanego po górnej i dolnej prowadnicy, która w zależności od typu moskitiery może być jedno- lub dwutorowa. Dodatkowo system wyposażony jest w hamulec, który spowalnia skrzydło w końcowej fazie zamykania oraz zderzak uniemożliwiający obijanie się skrzydła o ramę. Ponad to moskitiery działają bezkolizyjnie z roletami zewnętrznymi. 
• Moskitiery plisowane – sprawdzają się idealnie na dużych przestrzeniach, przez co są trafnym wyborem dla drzwi prowadzących na taras, patio czy do ogrodu. Składają się z systemu jedno lub dwuskrzydłowego, co oznacza, że mogą się zsuwać w jedną stronę lub do środka. Po złożeniu cała moskitiera plisowana chowa się w profilu, dzięki czemu zajmuje bardzo mało miejsca i jest niesamowicie dyskretna. 

Odpowiadając więc na pytanie jaką moskitierę wybrać do domu należy przede wszystkim przeanalizować możliwości montażowe. W naszej ofercie posiadamy moskitiery ramkowe, drzwiowe, zwijane, przesuwne i plisowane, przez co jesteśmy w stanie zaproponować opcje okienne i drzwiowe zarówno dla małych domów, jak i większych posiadłości z balkonem, tarasem czy patio. Poza tym dopasowujemy rozmiar moskitier do wymiarów okien lub drzwi, co zapewnia doskonałą szczelność i ochronę przed owadami i insektami.

Autor: Sylwia

Galeria

Jakie moskitiery wybrać do domu?

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość