Kiedy warto wybrać bramę segmentową?

brama segmentowa

Brama garażowa to istotny element wyposażenia budynku, który wpływa na wygląd, a także bezpieczeństwo oraz komfort eksploatacji. Właściwie dobrana może zabezpieczać wnętrze przed kradzieżą, zapobiega wychładzaniu się pomieszczenia, a przy tym uatrakcyjnia wygląd elewacji. Wśród dostępnych rozwiązań, a więc bram rozwieranych, uchylnych i rolowanych szczególnym zainteresowaniem cieszą się bramy garażowe segmentowe. Przekonajmy się, co je wyróżnia.

Czym jest brama segmentowa i jak działa?

Brama segmentowa zawdzięcza swoją nazwę konstrukcji skrzydła, które składa się z elementów o kształcie przypominającym prostokąt, tzw. segmentów, które są ze sobą wahliwie połączone. Całe skrzydło jest zbudowane zwykle z kilku takich paneli, mogących się na połączeniach dość swobodnie zaginać. Brama tego rodzaju jest umieszczana na stelażu montowanym wewnątrz garażu. Jest on instalowany po obu stronach wjazdu, a także nad nim, stanowiąc rodzaj stabilnej ramy z prowadnicami, w których osadzone są części przytwierdzone do boków poszczególnych segmentów. Podczas podnoszenia skrzydło przejeżdża pod sufit garażu, poruszając się ku górze, a następnie zaginając się i zatrzymując pod sufitem. Ruchome połączenia segmentów umożliwiają pokonanie łuku znajdującego się między częścią pionową a poziomą stelaża. Obsługa bramy segmentowej jest możliwa zarówno ręcznie, jak i z użyciem automatyki w postaci specjalnego mechanizmu z silnikiem elektrycznym i zębatką albo łańcuchem instalowanym w górnej części stelażu, który pociąga skrzydło przy otwieraniu i popycha przy zamykaniu bramy. O termoizolację bramy tego typu dbają wypełnienia segmentów oraz znajdujące się między nimi uszczelki.

Co przemawia za wyborem bramy segmentowej?

Bramy segmentowe nie potrzebują miejsca przed budynkiem do otwarcia wjazdu, można je więc montować także tam, gdzie wyjeżdża się bezpośrednio na ulicę lub odstęp między budynkiem a ogrodzeniem jest niewielki. Wyróżniają się niezawodnością, szybkim działaniem oraz prostą obsługą. Plusem jest możliwość doboru koloru oraz przetłoczeń znajdujących się na segmentach. Ważny będzie też oferowany poziom bezpieczeństwa.

Autor: Sylwia

Galeria

Kiedy warto wybrać bramę segmentową?

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość