Ponadczasowość. Żaluzje jako element wystroju

żaluzjePromienie słońca pomagają w tworzeniu w pomieszczeniach przyjaznego klimatu i sprawiają, że pomieszczenie wygląda na większe oraz bardziej przyjazne. Zbyt duże nasłonecznienie może być jednak kłopotem, powodując nadmierne nagrzewanie się wnętrza i rażąc osoby, które z niego korzystają. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie odpowiednich przesłon okiennych. Jeżeli chodzi o styl i funkcjonalność, jednymi z najlepszych wyborów okażą się żaluzje drewniane lub aluminiowe. Przekonaj się, jakie są ich zalety i sprawdź, gdzie będą pasowały w największym stopniu.

Dlaczego warto korzystać z żaluzji poziomych?

Żaluzje poziome są zbudowane z cienkich listewek nazywanych lamelkami, które są umieszczone na specjalnym sznurkowym stelażu. Umożliwia on ich poziome ustawienie, które w niewielkim stopniu zmniejsza nasłonecznienie, a także przestawienie do pionu, co sprawia, że okno zostaje zasłonięte niemal całkowicie. Możliwe jest także ustawienie ich w dowolnym położeniu pośrednim, a także uniesienie całości w górę i zupełne odsłonięcie okna. Największymi zaletami żaluzji są duże możliwości regulacji stopnia nasłonecznienia, jak również wygoda użycia oraz łatwość utrzymania w czystości. Do plusów żaluzji należy też ich wysoka trwałość i szeroka paleta kolorów oraz to, że są oferowane w wersjach wykonanych z aluminium oraz drewna.

W jakich wnętrzach sprawdzą się żaluzje poziome?

Żaluzje poziome należą do uniwersalnych przesłon okiennych i sprawdzają się we wnętrzach zaprojektowanych w każdym stylu. Dotyczy to zarówno klasycznych żaluzji aluminiowych, jak i drewnianych. Najczęściej zwolennicy nowoczesnych aranżacji decydują się jednak na modele aluminiowe, które będą dobrym uzupełnieniem modnych wnętrz minimalistycznych, a także industrialnych i loftowych. Zdają egzamin również w pomieszczeniach urządzanych w klimacie boho czy vintage. Drewniane warianty żaluzji są na ogół stosowane we wnętrzach klasycznych, a ponadto stylizowanych na rustykalne, będą jednak pasowały także do stylu skandynawskiego, a zwłaszcza do prowansalskiego i śródziemnomorskiego czy wciąż cieszącego się popularnością New Hampton.

Autor: Sylwia

Galeria

Ponadczasowość. Żaluzje jako element wystroju

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość