Czym zasłonić okna na poddaszu?

roletki dachowePoddasze to przestrzeń, która w szczególności narażona jest na zbytnie nasłoniecznienie. Staje się to bardzo uciążliwe, zwłaszcza, gdy znajdują się tam pomieszczenia takie jak sypialnia czy pokój dziecięcy. Okna dachowe na poddaszu trochę trudniej jest zasłonić niż te tradycyjne, ale po rozmowie ze specjalistami już wiem, że wariantów do wyboru jest wiele. W związku z tym chciałabym podzielić się z Wami niektórymi sugestiami, być może okażą się one pomocne również w Waszym przypadku.

Oczywiście niezwykle istotną kwestię stanowi miejsce, w którym osłony zostaną zamontowane, gdyż w każdym pomieszczeniu potrzebne jest inne światło. Zaciekawił mnie bardzo pomysł zastosowania do ochrony poddasza przed słońcem markizy zewnętrznej, stanowiącej doskonałą alternatywę dla rolet zewnętrznych. Jakoś do tej pory markizę kojarzyłam bardziej z tarasem, ale obecnie jestem przekonana, że wykorzystanie jej w celu zasłonięcia okna dachowego to rzeczywiście całkiem dobry pomysł.

Najlepszą opcją do sypialni lub do pokoju dziecka wydają się być roletki zaciemniające wnętrze. Warto pomyśleć tutaj o tkaninie podgumowanej, która całkowicie blokuje światło. Genialnym rozwiązaniem są tkaniny z kolekcji Madagaskar Silver, o których dowiedziałam się niedawno. Materiał ten od strony zewnętrznej pokryty jest specjalną warstwą koloru srebrnego, która nie tylko daje efekt pełnego zaciemnienia, ale także zapobiega nagrzewaniu się pomieszczenia.

Kiedy natomiast zależy nam na tym, by osłona okienna ładnie rozpraszała światło, ale przy tym odgrywała rolę pięknej dekoracji powiniśmy zastosować tak zwane plisy. Ten typ żaluzji, zresztą bardzo ciekawy, wzbogaca wnętrze i jest wygodny w użytkowaniu.

To tylko kilka pomysłów na zasłonięcie okna dachowego, dzięki którym problem nadmiernego przegrzewania się pomieszczeń na poddaszu oraz ich nasłonecznienia może już nie istnieć. Naprawdę dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty i wspólnie dostosować rozwiązania do potrzeb każdego właściciela poddasza.

Autor: Sylwia

Galeria

Czym zasłonić okna na poddaszu?
Czym zasłonić okna na poddaszu?
Czym zasłonić okna na poddaszu?
Czym zasłonić okna na poddaszu?
Czym zasłonić okna na poddaszu?
Czym zasłonić okna na poddaszu?
Czym zasłonić okna na poddaszu?

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość