Jak uniknąć spotkania z nieproszonym gościem?

moskitiera_przesuwnaChciałabym podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat moskitier. Sezon letni jeszcze co prawda przed nami, ale warto pomyśleć o tym już teraz, zanim na zewnątrz pojawią się pierwsze owady.

Przyznam szczerze, że przez bardzo długi czas nie doceniałam roli, jaką pełni moskitiera zamontowana na oknie, które latem często bywa otwarte lub nawet tylko uchylone. Kiedy jednak ostatecznie mój mąż sam zamontował te cudeńka na niektórych oknach, już po kilku dniach stwierdziłam, że mogliśmy to zrobić dużo wcześniej. W związku z pojawieniem się moskitier u nas akurat w środku wiosny, zauważalny stał się dla mnie przede wszystkim brak nieproszonych gości w postaci różnych owadów. Tradycyjnie można było się spodziewać, że podczas gotowania przeze mnie czegokolwiek w kuchni, w mgnieniu oka przez lekko uchylone okno przedostawała się osa lub pszczoła. Nie wspomnę też o tym ile razy zdarzyło się, że narobiłam hałasu, gdy wieczorem całkiem niepostrzeżenie zagościła u nas ćma...oj, działo się wtedy!

Na szczęście odkąd staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami moskitier nasze życie bardzo się zmieniło, gdyż stanowią one rzeczywiście skuteczną ochronę przed wszelkimi insektami. Dzięki siatce, która osłania całą wnękę okienną nie mogą one dostać się do środka. I oto nam przecież chodzi :-) To rewelacyjne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy w mieszkaniu lub domu są małe dzieci.

Już nie wspomnę o tym, że można spokojnie gotować w kuchni, nie narażając się na niebezpieczne starcie z groźnym intruzem ;-)

Autor: Sylwia

Galeria

Jak uniknąć spotkania z nieproszonym gościem?
Jak uniknąć spotkania z nieproszonym gościem?

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość