Rolety – świetna inwestycja na długie lata!

rolety zewnętrzneRolety zewnętrzne pojawiają się coraz częściej nie tylko na oknach domów jednorodzinnych. Zresztą trudno się temu dziwić, gdyż mają tak wiele zalet, a poza tym obecnie to jeden z modniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych budynków.

Myślę, że każdy kto zdecydował się na montaż tych osłon zewnętrznych, nigdy nie pożałował swojej decyzji. Przede wszystkim ze względu na poprawę bilansu energetycznego budynku. Zimą dzięki roletom znacznie obniżamy koszty ogrzewania, natomiast latem, gdy na zewnątrz jest gorąco, wewnątrz zapewniamy sobie przyjemny chłód.

Jeśli uwzględnimy rolety w projekcie budowlanym nowo wznoszonego domu, możemy zastosować w takim przypadku osłony, które stanowić będą jednolitą całość z fasadą budynku. Wygląda to bardzo elegancko i estetycznie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy sobie pozwolić na rolety w mieszkaniach lub domach już istniejących. Oczywiście, że są takie rozwiązania i z całym przekonaniem muszę przyznać, że również prezentują się one rewelacyjnie na oknach.

Ważna jest też chyba kwestia wygody w użytkowaniu tego rodzaju osłon okiennych. Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie lub za pomocą specjalnych napędów. Oczywiście życie staje się o wiele prostsze, gdy za pomocą pilota podnosimy lub opuszczamy wszystkie rolety w domu lub mieszkaniu.

Warto też wiedzieć, że rolety zewnętrzne nie tylko zabezpieczają nas przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi, ale również zapewniają nam większą ochronę antywłamaniową. Dzięki nim dom staje się miejscem, gdzie możemy poczuć się swobodnie i bezpiecznie.

Innym atutem, o którym trzeba wspomnieć jest zwiększenie ilozacji akustycznej, odczuwalne obniżenie poziomu hałasu w pomieszczeniach. Ponadto sądzę, że istotną kwestią jest także możliwość wyposażenia rolet w system antyinsektowy MOSKITO. Dzięki temu z jednej strony mamy dostęp do światła i powietrza, a z drugiej zabezpieczamy wnętrza przed uciążliwymi insektami.

Jak widać montaż rolet zewnętrznych przynosi wiele korzyści, nie wszystkie udało mi się wymienić. To naprawdę wspaniała inwestycja, która pozwala nam podnieść komfort i bezpieczeństwo życia codziennego, a jednocześnie na pozyskanie pewnych oszczędności.

 

Autor: Sylwia

Galeria

Rolety – świetna inwestycja na długie lata!
Rolety – świetna inwestycja na długie lata!
Rolety – świetna inwestycja na długie lata!
Rolety – świetna inwestycja na długie lata!
Rolety – świetna inwestycja na długie lata!

Komentarze

Imię/nazwisko/pseudonim

Adres e-mail

Wiadomość