Formelana

Chłodniej na poddaszu

W czasie upalnych dni na poddaszu niestety czasem ciężko wytrzymać, gdyż jest tam zbyt ciepło i parno. Okna połaciowe zapewniają nam odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu, powodując tym samym szybkie nagrzewanie się poddasza.

Co więc możemy zrobić, by nie ograniczać dostępu światła i widoku za oknem, ale jednocześnie osłonić wnętrza na poddaszu przed nagrzewaniem? Idealnym rozwiązaniem, które wydaje się być właśnie odpowiedzią na takie potrzeby są markizy dachowe. Ten rodzaj osłon okiennych redukuje ilość ciepła nawet o 76%, dzięki czemu możemy zachować wewnątrz komfortową temperaturę nawet w ciepły, słoneczny dzień.

Nie musimy się jednak obawiać, że po zasłonięciu markizy w pomieszczeniu zrobi się ciemno, gdyż jest ona przeźroczysta. Wykonana z wytrzymałej, odpornej na czynniki zewnętrzne siatki, zatrzymuje promienie słoneczne zanim dotrą do szyby okiennej.

Poza tym markiza dachowa jest prosta zarówno w obsłudze jak i w samodzielnym montażu. Prezentuje się bardzo elegancko, a kiedy nie jest nam potrzebna możemy ją po prostu zwinąć, by stała się niewidoczna.

Scroll to Top