Formelana

Na spokojny sen…

O tej porze roku już chyba wszyscy śpimy przy otwartych lub uchylonych oknach. Niestety wtedy, gdy my śpimy do naszych domów i mieszkań przedostają się komary i inne owady. Zresztą nie tylko w nocy, ale i w dzień nasz spokój zakłócają nieproszeni goście, wprowadzając czasem lekkie zamieszanie.

Przy zamkniętych oknach trudno było by nam przebrnąć przez cały okres wiosenno-letni, więc szukamy różnych środków odstraszających w postaci sprayów, świec czy wkładów zapachowych, które odznaczają się raczej niską skutecznością i bywają uciążliwe w użytkowaniu. A rozwiązanie problemu jest takie proste! Wystarczy zamontować w oknach moskitiery, czyli siatki o bardzo malutkich oczkach zabezpieczające przed wszelkimi owadami.

Moskitiery produkowane są na wymiar, a ich ramki występują w różnych kolorach, możemy je więc dopasować do ram okiennych. Mamy do wyboru: moskitiery ramkowe, zwijane, drzwiowe i przesuwne. Siatki moskitier produkowane są z wysokogatunkowego włókna szklanego, dzięki czemu są odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Założenie czy zdjęcie moskitier wcale nie jest skomplikowane, można zrobić to samodzielnie. Wskazane jest natomiast, by zdejmować je przed zimą i umyć w letniej wodzie, a następnie przechowywać w domu do kolejnej wiosny. Pozwoli nam to zachować je w dobrym stanie przez długie lata.

Scroll to Top