Formelana

Żaluzje fasadowe – ochrona i dekoracja

Nowoczesne obiekty architektoniczne dość często odznaczają się dużymi przeszkleniami, które zapewniają nam ładny widok na ogród oraz szeroki dostęp światła dziennego. Niestety w okresie letnim, wnętrza tych obiektów narażone są na zbyt intensywne działanie promieni słonecznych, co może doprowadzić do nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń.

Jakie więc rozwiązanie zastosować, by zapewnić sobie skuteczną ochronę przed nasłonecznieniem, a jednocześnie nie rezygnować ze światła dziennego i widoku za oknem?

Świetną alternatywą dla tradycyjnych rolet zewnętrznych  żaluzje fasadowe. Tak jak w przypadku rolet one również odbijają promienie słoneczne już na zewnątrz budynku, nie pozwalając im przeniknąć przez szybę. Dzięki temu stanowią doskonałą barierę termiczną, chroniąc wnętrza przed nagrzewaniem. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia nam również swobodną regulację stopnia zaciemnienia oraz dostosowanie natężenia światła słonecznego do naszych potrzeb. Możemy modulować światło, zachowując widok z okna lub całkowicie zaciemnić pomieszczenie. Oczywiście wyposażenie żaluzji w napęd elektryczny znacznie poprawi komfort ich użytkowania.

Nie można pominąć też faktu, iż żaluzje fasadowe znakomicie komponują się z elewacją różnego typu, tworząc bardzo estetyczne wykończenie budynku. To nowoczesna i elegancka dekoracja, która wyróżnia się unikatowym wyglądem pasującym do każdego stylu.

Scroll to Top