Formelana

Najlepszy czas na rolety zewnętrzne

Często jest tak, że o roletach zewnętrznych myślimy dopiero wtedy, gdy mieszkamy już od jakiegoś czasu w wybudowanym wcześniej domu. Dostrzegamy wówczas konieczność zamontowania tego typu osłon okiennych z uwagi na bardzo dobrą izolację termiczną, jaką się przede wszystkim charakteryzują.

Jeśli jednak znajdujemy się dopiero na etapie projektowania nowego domu, to najlepiej właśnie teraz zastanowić się nad tym czy chcemy zaopatrzyć okna budynku w rolety zewnętrzne. Dzięki temu będziemy mieli więcej możliwości zastosowania odpowiedniego wariantu, uzyskując najbardziej optymalne dla siebie rozwiązanie. Podobna sytuacja jest wtedy, gdy przymierzamy się do modernizacji już istniejącego budynku.

W przypadku standardowych rolet zewnętrznych profil czołowy skrzynki znajduje się na zewnątrz i jest widoczny nad oknem. Natomiast w nowo wznoszonych budynkach możemy ukryć skrzynkę, stosując system rolet podtynkowych INTEGRO lub rolety nadstawne.

Rolety podtynkowe doskonale komponują się z elewacją budynku. Skrzynka zintegrowana z nadprożem stanowi wraz z fasadą jednolitą część. Pomimo, iż znajduje się na zewnątrz, przykrywamy ją prawie w całości materiałem wykończeniowym.

Rolety nadstawne montuje się wraz z oknami i można zabudować elementy profilu czołowego skrzynki, by stały się niewidoczne na zewnątrz. Pokrywa rewizyjna umiejscowiona jest z tyłu lub na dole skrzynki, dostęp do niej znajduje się wewnątrz pomieszczenia.

Istnieje taka możliwość, by wyposażyć zarówno jeden jak i drugi system rolet w moskitierę zabudowaną w skrzynce oraz napęd elektryczny, który zapewnia komfort ich użytkowania.

Scroll to Top