Formelana

Jaki kolor rolet zewnętrznych do białych okien wybrać?

Wybierając białe okna, stawiasz na klasykę, ale też na subtelne połączenie aranżacji wnętrza domu lub mieszkania z otoczeniem. Chcąc utrzymać ten efekt, warto wybrać odpowiednie rolety zewnętrzne. Jaki kolor rolet zewnętrznych do białych okien będzie najlepszy?

Białe rolety zewnętrzne do białych okien? Czemu nie, ale zachowaj ostrożność

Jeśli zastanawiasz się, jakie rolety wybrać, jeśli okna w domu mają białe ramy, to zainspiruj się oknami. Połączenie białej stolarki i analogicznych rolet zewnętrznych z pewnością podkreśli piękno Twojej elewacji. Wybierz je, jeśli Twój dom utrzymany jest w jasnych, pastelowych barwach. Bądź jednak ostrożny, gdyż białe rolety mogą się szybko pobrudzić. Zaszkodzić im może deszcz, śnieg, a także brud osadzający się na skutek chlapania wodą. Pod tym względem biel może nie sprawdzić się w miejscach silnie zurbanizowanych. Pamiętaj też, że kolor ten może nie zapewnić Ci maksymalnej ochrony przed światłem słonecznym.

Klasyka, czyli beż w praktyce – beżowe/kremowe rolety zewnętrzne do białych okien

Czy wiesz, że beż (opcjonalnie szarość), to najlepszy kolor rolet, gdy mamy białe okna? Wtedy, niezależnie od barwy elewacji, tworzą one łagodne przejście pomiędzy otoczeniem a bielą okien. Jednocześnie beż (lub szary) to kolory, które nie są tak podatne na zabrudzenie. Ich zaletą jest również większa zdolność do absorpcji światła wpadającego do wnętrza. Beżowe rolety zewnętrzne do białego okna można kupić w różnych odcieniach. Wybór zależeć będzie od ekspozycji na światło słoneczne i preferencji użytkownika.

Intensywne kolory – na jakie barwy rolet zewnętrznych postawić, gdy mamy białe framugi okien?

Jeśli nie bierzemy pod uwagę ani białych, ani też beżowych rolet zewnętrznych, to warto zdecydować się na modele w kolorze:

  • brązowym, gdyż doskonale komponują się one z budynkami, których elewacja jest utrzymana w szarej kolorystyce,
  • zielonym – jest to propozycja zwłaszcza dla tych osób, których domy są np. obrośnięte różnego rodzaju roślinnością (np. bluszczem),
  • piaskowym, gdyż utrzymane w tym kolorze rolety zewnętrzne na wymiar od producenta wprowadzą do wnętrza odrobinę przytulnego ciepła,
  • niebieskim lub czerwonym – to propozycja dla osób, które preferują niestandardowe rozwiązania, aczkolwiek istnieje ryzyko, że wypełnią one wnętrze dość surrealistycznym kolorem, kompletnie niedopasowanym do wnętrza.

Pamiętajmy też, że osoby zastanawiające się, jaki kolor rolet zewnętrznych do białych okien będzie odpowiedni, powinny zwrócić uwagę na barwy ziemi, gdyż tworzą one wyrazistą przeciwwagę dla stolarki. W doborze koloru rolet zewnętrznych ważna jest przede wszystkim harmonia barw.

Scroll to Top